Close

2017-09-20

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA! Warsztaty „Zamiast klapsa – jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice” – zapraszamy do udziału

Fundacja „Dziecko w Centrum” zaprasza na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów małych dzieci pt.: „Zamiast klapsa – jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice”. Pierwsze spotkanie – już w najbliższą sobotę, 23.09.2017. Zapraszamy!

Warsztaty to cykl spotkań, podczas których rodzice będą zdobywać wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.

Na zajęcia zapraszamy rodziców małych dzieci, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej, jak się z nimi dobrze komunikować, a także jak wypracować domowy systemu norm i zasad bez używania siły. Metody te pozwolą rodzicom sprawować prawidłową opiekę nad pociechami, a dzieciom bezpiecznie poznawać świat zewnętrzny.

Liczba uczestników: 6-12 osób. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do mieszkańców Poznania.

Warsztaty podzielone będą na trzy bloki tematyczne:

a)    „Nie” dla klapsa – dlaczego „nie” dla klapsa? Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się motywom, które nimi kierują, gdy stosują te i inne krzywdzące metody wychowawcze, a także przyjąć perspektywę dziecka, które doświadcza takiego sposobu wychowania.
b)    Uczucia – w tym bloku tematycznym uczestnicy będą zajmować się obszarem uczuć, pod wpływem których rodzice zazwyczaj stosują klapsy jako metodę wychowawczą. Będą poszukiwać sposobów pomagających rozpoznać uczucia w sobie oraz w innych, a także sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach trudnych.
c)    Zamiast klapsa – w ostatnim bloku tematycznym uczestnicy będą mogli poznać inne niż klaps metody wychowawcze, które pomogą im zachęcać dzieci do współpracy, a także przyjrzą się różnicy pomiędzy karą a konsekwencją.

Terminy:

  • 23.09.2017 r., godz. 9.00 do 12.00
  • 30.09.2017 r., godz. 9.00 do 12.00
  • 14.09.2017 r. godz. 9.00 – 12.00

Miejsce:

Fundacja „Dziecko w Centrum”, Poznań, ul. Zeylanda 9/3.

Prowadzenie:

  • mgr Anna Krzywicka-Filuś – psycholog
  • mgr Katarzyna Ilska – psycholog

ZAPISY:

szkolenia@dzieckowcentrum.org

W treści maila proszę wpisać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Zakwalifikowanie się do udziału w warsztatach potwierdzone zostanie telefonicznie lub e-mailowo.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat projektu:
alicja.napierala-sellmoser@dzieckowcentrum.org  |  tel.: +48 533 120 170

 

Organizacja warsztatów współfinansowana jest ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny”