Close

2019-09-12

Warsztaty „Zamiast klapsa – jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice” – zapraszamy do udziału

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów małych dzieci do udziału w warsztatach umiejętności wychowawczych pt.: „Zamiast klapsa – jak z szacunkiem i miłością wyznaczać dziecku granice”.

Uczestnicy warsztatów wzmocnią swoje umiejętności dobrej komunikacji z dziećmi, a także nauczą się jak wypracować domowy systemu norm i zasad bez używania siły. Metody te pozwolą rodzicom sprawować prawidłową opiekę nad pociechami, a dzieciom bezpiecznie poznawać świat zewnętrzny.

Warsztaty podzielone będą na trzy bloki tematyczne:
a) „Nie” dla klapsa – dlaczego „nie” dla klapsa? Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się motywom, które nimi kierują, gdy stosują te i inne krzywdzące metody wychowawcze, a także przyjąć perspektywę dziecka, które doświadcza takiego sposobu wychowania.
b) Uczucia – w tym bloku tematycznym uczestnicy będą zajmować się obszarem uczuć, pod wpływem których rodzice zazwyczaj stosują klapsy jako metodę wychowawczą. Będą poszukiwać sposobów pomagających rozpoznać uczucia w sobie oraz w innych, a także sposobów radzenia sobie z nimi w sytuacjach trudnych.
c) Zamiast klapsa – w ostatnim bloku tematycznym uczestnicy będą mogli poznać inne niż klaps metody wychowawcze, które pomogą im zachęcać dzieci do współpracy, a także przyjrzą się różnicy pomiędzy karą a konsekwencją.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Oferta skierowana jest do mieszkańców Poznania.

Terminy spotkań (obowiązuje udział w cyklu 3 spotkań):
• 25.09.2019 r. godz. 18.15 – 21.15
• 23.10.2019 r. godz. 18.15 – 21.15
• 06.11. 2019 r. godz. 18.15 – 21.15

Miejsce:
Fundacja „Dziecko w Centrum”, Poznań, ul. Zeylanda 9/3.

Prowadzenie: Miłosz Bujakowski, Marta Sokołowska.

ZAPISY:
szkolenia@dzieckowcentrum.org

W tytule wiadomości proszę wpisać „Zamiast klapsa – edycja 2019”. W treści maila proszę wpisać imię i nazwisko oraz numer telefonu. Zakwalifikowanie się do udziału w warsztatach potwierdzone zostanie telefonicznie lub e-mailowo.

Serdecznie zapraszamy!

Organizacja warsztatów współfinansowana jest ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „BEZPIECZNY DOM – SZCZĘŚLIWA RODZINA”