Close

2019-08-07

Warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych

Już we wrześniu br. Fundacja „Dziecko w Centrum” uruchamia cykl bezpłatnych warsztatów umiejętności społecznych dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Okres wczesnoszkolny jest dla dzieci dużym wyzwaniem – zmieniają się bowiem oczekiwania a zadania niekiedy przewyższają ich, wciąż rozwijające się, umiejętności poznawcze i emocjonalne, co często prowadzi do zachowań trudnych. Biorąc pod uwagę osobistą historię i odmienne doświadczenia każdego dziecka jego postrzeganie rzeczywistości i zdarzeń może się różnić, a  obserwowane zachowania niekiedy mogą niepokoić. Kiedy u dzieci pojawiają się trudności w tworzeniu satysfakcjonujących relacji społecznych, chcemy zrozumieć, co jest tego powodem oraz pomóc dzieciom w tworzeniu relacji, które pozwolą im rozwijać się w poczuciu akceptacji, zrozumienia i pełni radości. 

Poprzez warsztatowy charakter zajęć Dzieci będą mogły poszerzyć obszar wiedzy o emocjach – istocie ich przeżywania, nazywania, rozpoznawania, świadomości stanów emocjonalnych własnych i cudzych. Dowiedzą się, jakie znaczenie mają te umiejętności dla tworzenia prawidłowych i pozytywnych relacji społecznych. Ćwiczenia prowadzone w grupie będą okazją do trenowania zachowań asertywnych, sprawnej i efektywnej komunikacji interpersonalnej z poszanowaniem osobistych granic i granic innych ludzi.

PROGRAM WARSZTATÓW:

1 spotkanie – Otwierające, integrujące grupę

2 spotkanie – Świat emocji – wprowadzenie

3 spotkanie – Radość i zaufanie

4 spotkanie – Smutek i żal            

5 spotkanie – Złość

6 spotkanie – Strach i zdziwienie             

7 spotkanie – Wstyd i poczucie winy     

8 spotkanie – Zakończenie i pożegnanie

ZGŁOSZENIA:

📞 tel.: 888 08 05 08 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00)

 lub ✉️ szkolenia@dzieckowcentrum.org (prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku dziecka oraz numeru kontaktowego). W tytule wiadomościi prosimy o wpisanie: „Rekrutacja – warsztaty dla dzieci z klas I-III”.

DODATKOWE INFORMACJE:

O zakwalifikowaniu się do grupy decyduje spotkanie rekrutacyjne. Termin zostanie ustalony po przyjęciu zgłoszenia (przełom sierpnia/września 2019 r.).

Czas trwania cyklu warsztatów: 8 spotkań, raz w tygodniu przez 2h (godziny popołudniowe), realizowanych w okresie wrzesień-grudzień 2019 r.; łącznie 16 godzin dydaktycznych

• Zajęcia w grupie dzieci z klas I-III szkół podstawowych

• Liczba uczestników: 8-12 osób

• Miejsce: Fundacja „Dziecko w Centrum”, ul. Zeylanda 9/3, Poznań

• Rozpoczęcie warsztatów: wrzesień 2019r. (dokładny termin zostanie podany po spotkaniach konsultacyjnych z rodzicami).

Działanie realizowane w ramach projektu „BEZPIECZNY DOM – SZCZĘŚLIWA RODZINA” współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania

ORGANIZATOR:

Fundacja „Dziecko w Centrum”
ul. Zeylanda 9/3, 60-808 Poznań
e-mail: fundacja@dzieckowcentrum.org
www.dzieckowcentrum.org
www.facebook.com/dzieckowcentrum